غلیظ سیاسی فرهنگ یونسکو اخبار سیاسی و اجتماعی

غلیظ: سیاسی فرهنگ یونسکو اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات حتی از جام‌های استقلال مواظبت نکردند/ دوران بازی‌های کثیف تمام شده است است ، فرهاد مجیدی

7 محبوب استقلال همچنان اعتقاد دارد ضعف مدیریتی بزرگترین مسئله سال‌های اخیر این کلوب است.

حتی از جام‌های استقلال مواظبت نکردند/ دوران بازی‌های کثیف تمام شده است است ، فرهاد مجیدی

فرهاد مجیدی: حتی از جام های استقلال مواظبت نکردند/ دوران بازی های کثیف تمام شده است است

عبارات مهم : ایران

7 محبوب استقلال همچنان اعتقاد دارد ضعف مدیریتی بزرگترین مسئله سال های اخیر این کلوب است.

به گزارش ورزش سه، فرهاد مجیدی، محبوب ترین صورت کلوب استقلال در سالهای اخیر عادت دارد که کمتر صحبت کند. بعد از چند ماه سکوت او با یک مصاحبه پر تیتر برگشته. از انتقاد علیه مدیران گذشته مثل فتح الله زاده تا حمایت معتدل از افتخاری و البته انتقاد از جدایی شهباززاده و جباری. مجیدی راجع به کمپ و ساختمان کلوب استقلال و حتی حق پخش تلویزیونی مسابقه های فوتبال هم انتقادهایی را عنوان کرده است.

حتی از جام‌های استقلال مواظبت نکردند/ دوران بازی‌های کثیف تمام شده است است ، فرهاد مجیدی

متن کامل مصاحبه او را در زیر می خوانید:

وضعیت استقلال را بعد از حضور شفر چطور ارزیابی می کنید؟

مسلما تیم از نظر روانی شرایط بهتری پیدا کرده ولی فکر می کنم شفر با گذر زمان، آنالیز و ارزیابی بهتری نسبت به تیمهای لیگ برتر خواهد داشت. از نظر فنی انتظار و توقع بیشتری وجود دارد و استقلال باید بهتر از این شود.

7 محبوب استقلال همچنان اعتقاد دارد ضعف مدیریتی بزرگترین مسئله سال‌های اخیر این کلوب است.

در شرایط فعلی عملکرد کدام بازیکن استقلال را زیاد می پسندید؟

همه تیم تلاش خوبی داشتند. موفقیت حسینی که جا دارد به او تبریک بگویم، نتیجه همدلی و تلاش زیاد باتجربه ها و بازیکنان جوان استقلال بوده. جوانهای مستعدی که آینده خوبی خواهند داشت.

خیلی ها مسئله مهم استقلال را در خط حمله می دانند. به نظر شما با حضور مهاجم خارجی روند تیم بهتر خواهد شد؟

به نظر من استقلال ایده آل؛ یعنی تیمی که هوادار از فوتبال آن لذت ببرد، باید با سه مهاجم بازی کند. شما به لالیگا نگاه کنید. زیاد تیمها از سیستم ۳-۳-۴ استفاده می کنند. لیگ برتر کشور عزیزمان ایران جهت جالب شدن باید هجومی تر شود. البته که کیفیت زمین، بازیکن، مربی و همه اینها شرط مهم است ولی باید با هر امکانی به سمت این نشانه حرکت کرد. در استقلال به نظر من نباید اجازه جدایی سجاد شهباززاده را صادر می کردند. مدارا با سجاد و کمی ملاحظه راجع به او به نفع تیم بود. سجاد گذشته خوبی در استقلال داشت و بهتر بود کلوب و هواداران راجع به او صبوری می کردند. مهاجم خارجی هم گویا از طریق شخص شفر انجام شده است که امیدوارم گزینش خوبی باشد و به کار استقلال بیاید.

حتی از جام‌های استقلال مواظبت نکردند/ دوران بازی‌های کثیف تمام شده است است ، فرهاد مجیدی

وضعیت اداره کلوب استقلال را چطور می بینید؟ از نظر مدیریت همچنان اعتراض های فراوانی وجود دارد.

من با آقای افتخاری در ارتباط هستم. ساعتها با ایشان راجع به کلوب صحبت کردم. راجع به انتقادهایی که مطرح می شود هم خیلی براق حرف زدیم و بحث کردیم. منتهی یک سئوال دارم. اوضاع مدیریت استقلال در گذشته چطور بوده؟

7 محبوب استقلال همچنان اعتقاد دارد ضعف مدیریتی بزرگترین مسئله سال‌های اخیر این کلوب است.

غیر از پرونده های مالی فیفا و آسیایی و داخلی، غیر از بدهی های میلیاردی، استقلال با این همه مدعی و جریانهای سهم خواهی داشته هایش دقیقا چیست؟ می گویند استقلال کمپ دارد. کدام کمپ؟ مایه خجالت است که در همین آسیا بگوییم که در دهه نود هر سال زیر ۱۵ میلیارد تیم نبستیم ولی آن کمپ جهت استقلال هست. افسرده آور جهت بازیکن و تماشاگر، چمن خراب، سازه های وصله پینه ای. محیط تمرین باید بازیکن را سر شوق بیاورد. ما چه ساختیم در کمپ استقلال که نام ناصرخان را هم روی آن گذاشتیم؟!

این توهین به شعور هوادار هست. استقلال یک زمین تمرین استاندارد داشت جامهایش خیلی زیاد بود. به ساختمان کلوب استقلال نگاه کنید. ساختمانی که پولش را فدراسیون داده ولی این ساختمان بد ترکیب، قیافه اش زیاد از هر چیز ورشکستگی را نشان می دهد. در ساختمان کلوب هیچ نشانی از تاریخ یک کلوب هفتاد و چند ساله نمی بینید. یعنی با این همه پول استقلال نمی توانست دو طبقه ساختمان آبرومند داشته باشد؟ دانایی فرد و حجازی و مظلومی و پورحیدری آنقدر بزرگ بودند و دستآورد داشتند که لیاقتشان یک موزه قشنگ در قواره نام بزرگ استقلال باشد ولی موزه که هیچ، جامهای استقلال را هم درست مواظبت نکردند. چند جام استقلال در سالهای گذشته ناپدید شده؟ فرمول اقتصادی مردها جهت اداره باشگاه، اجاره دادن طبقات کلوب بود. یادتان که نرفته؟! تنها دارایی استقلال در همه این سالها هوادارانش هستند.

حتی از جام‌های استقلال مواظبت نکردند/ دوران بازی‌های کثیف تمام شده است است ، فرهاد مجیدی

آقای افتخاری مدیر سالمی هست. نقاط ضعفی هم دارد. به عنوان نمونه در ارتباط با رسانه ها و هواداران واقعی استقلال باید خیلی بهتر و فعال تر عمل کند. باید زیاد به مردم گزارش بدهد و با هوادار رابطه صمیمانه برقرار کند. باید از کارهایی که انجام می دهد تصویر مناسبی به جامعه فوتبال ارائه بدهد. باید از دوستداران واقعی استقلال مشاوره بگیرد. به عنوان نمونه راجع به ماجرای مجتبی جباری امکانش وجود داشت که طور دیگری واکنش‌ها کنند ولی حرف امثال من این است که دوران مدیر-لیدر، دوران مربی-لیدر-رسانه، دوران این بازیهای کثیف تمام شده. این روشها دیگر جواب نمی دهد.کار به جایی رسیده که با یکسال بازی در استقلال و دریافت پول میلیاردی، خودشان را مدعی می دانند!

بهانه منطقی خیلی از مدیران این بوده که اگر حق پخش تلویزیونی را دریافت می کردند، زمین تا آسمان همه چیز تفاوت می کرد. به آنها در این مورد حق نمی دهید؟

حق پخش تلویزیونی به ناحق داده نمی شود و این مهمترین و جدی ترین بحث تاریخ فوتبال کشور عزیزمان ایران هست. این مطالبه ای نیست که پیگیری آن را از برنامه نود توقع داشته باشیم. این را باید به یک مطالبه عمومی بین همه طرفداران فوتبال تبدیل کرد ولی مدیر خوب در بی پولی هم کفایت و توانایی اش را نشان می دهد.

شرایط مربیگری شما چطور خواهد بود؟ در خبرها داشتیم که در بیرون از کشور عزیزمان ایران در کلاسهای آ حضور داشتید.

من دیگر نیازی نمی بینم که راجع به مدرک توضیح بدهم. چون فوتبال کشور عزیزمان ایران ثابت کرده که مدرک عالی مربیگری مورد نیاز ندارد و گویا فقط جهت بعضی ها تنها مدرک آ گرفتن فرهاد مهم شده است و نه دیگران. خیالشان راحت باشد. من از ابتدای فصل آینده، با تمام مدارک مورد نیاز و کافی مربیگری در کشور عزیزمان ایران را شروع خواهم کرد.

واژه های کلیدی: ایران | بازیکن | فوتبال | استقلال | ساختمان | بازیکنان | فرهاد مجیدی | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs